מאמרים

לבטח את העולם - המשך למאמר

אפשר אף להרחיק לכת ולבטח עצמך לתחומים חריגים כמו ספורט אתגרי, ביטוח ציודים מסוימים וכדומה. חברות ביטוח רבות מתעסקות בתחום זה, ומדובר רק בשיחת טלפון ומסירת מספר פרטים בודדים בכדי להיות מבוטח, מכוסה ומוגן כמעט מכל הכיוונים.

אז איפה בעצם הבעיה? לא ברעיון המקורי של הביטוח, חס וחלילה, אלא בקלות על ההדק בה אנשים נוהגים לבטח את כל רכושם והאנשים שסביבם. מה עוד, שידיעת הביטוח ותחושת הביטחון עלולה להיות מופרזת ובכך אנשים עלולים להפוך לרשלנים בפעולות המבצעים ובכלל באורח חייהם. הרכב הזה מבוטח מכל הכיוונים, אז סע, תרביץ, הביטוח הרי יכסה את הכל, לא? זו רק דוגמא אחת לקלות ראש. קחו למשל דוגמא של שתי חברות בתיכון. האחת מספרת לשניה על מכשיר סלולרי חדש שיצא, שמהמם, והן חושבות על דרך להשיגו. מהר מאוד אחת החברות נזכרת שיש לה ביטוח מקיף על כל נזק הנגרם, וממהרת לרסק הפלאפון שלה באופן שיראה אמין. כל מה שנותר לעשות כעת זה לספר לאמא סיפור על איך זה קרה, אמא תספר את הסיפור ותצעק קצת בחברת הסלולר, והפלאפון לבקשת הילדה יגיע במשלוח מהיר. כך מאבדים ערך לציוד, מבזבזים משאבים רבים, ואפילו לומדים להתנהג שלא ביושר.

אז כמו שכבר אמרתי, ההבדל בין בטוח טיולים מאורגנים לביטוח הרצועה של הכלב שלך הוא מהותי, אז אפשר לצאת לרגע מההיסטריה ותרבות הצריכה, ולחשוב לפני שמוציאים לשווא מכספנו ונפשנו.

חזרה לחלק ראשון